Äärmuslikkus

vegan

Tere jälle kõik vähem või rohkem ökoasjade eelistajad! Kahjuks on suvi jätkuvalt pärssimas Internetis istumiseks vaba aja hulka. Nii ei jõuagi siia eriti sageli midagi kirja panna. Ausalt öeldes on viimasel ajal olnud ka veidi raskusi nende teemade välja mõtlemisega, mida siin kajastada võiks. Kõigest olulisemast, mis blogi alustades hingel oli, on nagu juba kirjutatud ning uued ideed tulevad veidi raskemalt kui arvata võiks.

Nüüd aga selle postituse pealkirja juurde. Kui varem olin sellest lugenud vaid üksikutest allikatest, siis nüüd kuulsin ka Tartus elava tuttava käest otseallikast. Nimelt on ka Eestis järjest rohkem selliseid äärmuslikke ökovanemaid, kelle võsukeste toit peab olema 100% mahe ning kelle lapsed ei või kommigi süüa. On juhtumeid, kus laps saab kord kuus ühe saiakese (maheda!) ning see ongi kõik. See on vist pea sama hull äärmus kui see, et iga päev komme suhu toppida.

Aga see on samas veel leebe nähtus sellega võrreldes, mida Tallinnas on kohatud – nimelt on lapsevanemaid, kes on ise taimetoitlased või suisa veganid ning kes keelavad ka oma lastele kõike loomset. Ehk siis kasvavad lapsed, kes ei söö juba sünnist piima- ja lihatooteid. Neid ei peakski palju sööma, kuid nende absoluutne keelamine on pigem kahjulik ma arvan. Ja mida kõike see veel lasteaedadele ja koolidele kaasa toob, sellest ei taha mõeldagi …