Kogemus Itaaliast

carrefour

Tere jälle head kaasteelised ja ökoasjade huvilised! Siiani olen nii enamvähem suutnud oma teemadega Eestis püsida (v.a. üks, mis käsitles ka reisimist) ning nüüd oleks ju seega viimane aeg natukene selle blogi fookust muuta 🙂 Kuigi ega mul ei ole plaanis seda just ainult välismaal põhinevaks ajada, kuid püüan nüüdsest tuua siia sisse veidi rohkem teemasid, mis käsitlevad muus maailmas toimuvat. Ehk hakkan aeg-ajalt uudistest läbi käivate artiklite põhjal tekste kirjutama või näiteks peale ise välismaal käimist oma vahetuid kommentaare jagama.

Nii mõtlesin ka praegu teha, sest sai just hiljuti lõpuks üle 2 aasta välisreisil käidud. Sedakorda mai täitsa lõpus Itaalia kesk- ja põhjaosas, külastades mh nt Lombardia ja Veneetsia maakondi. Tõesti ammu polnud reisinud ja seekord vedas täiesti ka ilmaga.

Üldine ökokaupade trend paistab olevat Eestile sarnanev – on üksikuid väiksemaid ökopoekesi, mida tuleb hoolega otsida, ning on suuremad supermarketid, kus müüakse ka ökokaupa (sageli omatoodetena). Ja nende kaupade hulk on tihti ka väga muljetavaldav ning oluliselt suurem kui siin Eestis. Seega võib seal riigis käies ka tavapoest saada väga suure valiku ökoasju.

Ainus asi, mis mulle silma hakkas, oli see, et mul ei õnnestunud leida väga palju kaltsukaid. Küll aga oli igal sammu elu lihtsaks tegevaid pangaautomaate (Eesti kaardiga saab raha võtta) ja eks sealgi on olemas sellised asjad nagu nt sms-laen.