Eriline öko tavalises poes

Puuviljad

Tere jälle kallid kaasteelised (peaaegu oleksin kirjutanud kaaskannatajad, kuid see oleks ikka minu olukorra vale hinnang, sest ma sugugi ei kannata oma tehtud valikute tõttu)! Ja loomulikult peab soovima kena kevadet, sest ilmad on nüüd sealmaal, et vaatamata mõnedele väiksematele tagasilöökidele võib vist kindel olla, et peagi on suur soe väljas ja kevad vallutab õue.

Sellepärast ei tahakski nagu hakata mingit suuremat ja raskemat teemat täna käsitlema, vaid mõtiskleks veidi selle üle, mida on üldse ökoloogilistest kaupadest saada erinevates tavapoodides. Lisaks suurtele keskustele satun ma aeg-ajalt ikka vähemalt 3-4 väiksemasse poodi (külades, mitte linnas) ja neist ei ole kahjuks midagi eriti valida. Aeg-ajalt eksib riiulitele teiste asjade vahele ära mõni teepakike, šokolaad või muu väiksem “nipsasjake”, kuid ei midagi muud.

Samas suuremates poodides on loomulikult valikut juba rohkem ja seda isegi teistes poodides peale RIMI (kus on ju väga palju väga hea “Eco” sarja tooteid). Leiab juba isegi šampoone või pesuvahendeid, puuvilju, veinegi. Seega lootust on.

Samas on mõni kaubagrupp kindlasti katmata ja arenguruumi on samuti küllaldaselt. Aga peamine on ju, et algus on tehtud ja seeläbi võimaldab see teha mingeid valikuid juba ka igalühel meist. Ka neil, kes ei tihka ökopoodi minna või peavad seda teemat täielikuks lolluseks. Sellised inimesed võiksid anda oma panuse kasvõi ökoketšupit ostes 🙂